Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Dosya İçerisindeki Sayılardan En Çok Tekrar Edenleri Bulma (Dosya İşlemi)

Dosya içerisinde bulunan ve formatı belli sayılar arasında en çok tekrar edenleri bulup ekrana yazdıran c program kodu.

Dosya ile verilmiş sayılar arasında her satırın sonundaki sayılarda en çok tekrar edenleri ekrana yazdıran c kodu.

Sorunun orjinali için tıklayınız…

NOT: Her satır bitiminde sayede sayı olması gerekli. Boşluk ile bitemez. Ayrıca program kodunun yanında dosya.txt bulunması gerekli!

C Program Kodu:

dosya.txt içeriği:

1

2

Hakkında Cem Serit


Beni Takip Et

Yorumlar ( 5 )

  1. Çok teşekkür ederim. Emeginize sağlık.

  2. Bu kod struct yapısına da uyarlanabilir mi? yani dosya içerisinden alacağım birtakım sayının kullanımı için struct ve dizi yapısı kullansam sorun olur mu? Structure olayına uyarlamaya çalışınca kafam karıştı da . Aynı verileri dizi şeklinde olmayan başka bir yapı için de kullanmam gerekiyor

  3. Struct kullanırkende dizi kullanmak şart. Dizi dışında pointerlar ile yapılabilir. Bağlı liste ile kullanabilirsiniz.

  4. Dizi şeklinde deneyince oldu evet teşekkür ederim. Ben de çok soruyorum kusura bakmayın lütfen.Sondaki her sayının başka bir dosyada bir isme karşılık geldiğini düşünürsek yazdırma işlemini elimdeki bu kod ile yapabilmem mümkün mü peki ? burada en çok tekrar eden sayıyı bulmuştuk. başka bir aşama olarak da tekrar edilen sayıların tekrar etme sayılarına göre sıralayabilmem gerekiyor. Bu konular için de en azından fikir şeklinde yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  5. Sondaki sayı başka bir dosyayı ifade ediyorsa onun için ayrı bir fonksiyon yazmak lazım. Önceki sondaki sayıyı alalım mesela. 3 olsun. 3.txt yi ekrana yazdıracağız. değişkene .txt eklemesi yaparak (dizide) bu değişkeni ekrana yaz fonksiyonuna göndererek o dosyayı okutabilirsin.
    Tekrar etme sayılarını ise elindeki sayı ve tekrar sayısını çift boyutlu bir diziye atabilirsin. Daha sonra tekrar sırasına göre ekrana yazdırabilirsin. Bu yazdırma işlemi iç içe 2 for ile olacak. Daha sonra en büyük tekrar sayısını bulup o sayıdaki elemanları ekrana yazdırabilirsin. Daha sonra yazdırdığın eleman sayılarını -1 yaparak sıra ile yazdırma işlemi yapabilirsin.

Leave a reply